fejm.ba

Sport

Sloboda na Tušnju savladala Radnik

Nogometaši tuzlanske Slobode pobjedom su startali u novu sezonu Premijer lige BiH. U susretu 1. kola večeras su na stadionu Tušanj pobijedili ekipu Radnika iz Bijeljine rezultatom 2:1 (1:0).

Prvu šansu u vrlo dobroj utakmici imali su Bijeljinci. U 19. minuti Demir Peco je s desne strane lukavo šutirao, a lopta je pogodila stativu.

Domaći su poveli u 23. minuti autogolom Srđana Bečelića. S desne strane loptu je pred gol poslao Toni Livančić, Amer Bekić je u kaznenom prostoru glavom prebacio na drugu stativu, natrčao je Srđan Bečelić i sa tri metra zatresao mrežu svoje ekipe.

Pobjedu Slobode najavio je u 59. minuti Amer Bekić koji je nakon fenomenlnog dodavanja iz pozadine Omara Pršeša majstorski poslao loptu pokraj Dalibora Kozića za 2:0.

Sloboda je imala je još nekoliko prilika za ubjedljiviju pobjedu, a najbolju je u 83. minuti propustio Abid Mujagić, pruživši priliku golmanu Koziću da sjajnom intervencijom spriječi treći pogodak.

Već u slijedećem napadu Radnik je smanjio vodstvo drugim autogolom na utakmici. Peco je s lijeve strane snažno šutirao, a lopta se od Mujagića odbila u mrežu za 2:1.

Pokušaji gostujućih igrača da dođu do izjednačenja nisu urodili plodom iako je u finišu susreta šansu imao Velibor Đurić.