fejm.ba

Sport

Široki i Spars uvjerljivi u derbijima, visoke pobjede Proma i Mladosti

Košarkaši Širokog pobijedili su tuzlansku Slobodu sa 82:60 u osmom kolu prvenstva BiH igranom u subotu na Pecari.

Nakon teškog poraza od Borca na domaćem parketu, košarkaši Širokog odigrali su odlično protiv Slobode i zasluženo slavili šestu pobjedu u sezoni. Sloboda se dobro držala u prvom poluvremenu, ali u nastavku gosti nisu uspjeli na pravi način odgovoriti pritisku i kvaliteti Širokog.

Najefikasniji kod Širokog bio je Mateo Drežnjak s 23 poena, Goran Filipović ubacio je 15, a “double-double” učinak imao je Dario Drežnjak (14 poena i 11 skokova). Dragan Janjić bio je najefikasniji igrač Slobode sa 16 poena, dok je Keithric Jervon Pressley ubacio 10 poena uz 13 skokova.

Derbi osmog kola odigrali su Kakanj i Spars, a gosti iz Sarajeva su lakše od očekivanog došli do pobjede rezultatom 94:70. Ekipu Sparsa su do pobjede vodili bh. reprezentativac Adin Vrabac sa 24 poena i devet skokova, te Branislav Đekić sa 20 poena i devet skokova. U ekipi Kaknja bolji od ostalih bio je Adnan Arslanagić sa 17 poena.

Široki i Spars su vodeći na tabeli sa po šest pobjeda i dva poraza, dok trećeplasirana Igokea ima utakmicu manje, a večeras je očekuje meč sa Zrinjskim.

Promo Donji Vakuf je došao do pobjede protiv Vogošće rezultatom 73:48, Bratunac je u gostima slavio protiv Čapljina sa 68:78. Mladost je došla do pobjede pred domaćom publikom protiv Leotara rezultatom 102:85.