fejm.ba

Sport

Remi Tuzla Cityja i Željezničara na Tušnju

U derbiju 11. kola Premijer lige BiH, na Tušnju su ekipe Tuzla Cityja i Željezničara podijelili bodove odigravši 2:2 (1:1).

U jednoj od najzanimljivijih utakmica ovog dijela sezone, obje ekipe stvorile su brojne prilike, ali su se mreže tresle “samo” četiri puta.

Poveli su domaći u 12. minuti nakon “slaloma” Nermina Crnkića, koji je prošao pokraj Siniše Stevanovića i Enesa Sipovića, da bi preciznim udarcem savladao golmana Filipa Erića.

Samo tri minute kasnije gosti su izjednačili pogotkom Sulejmana Krpića, a rezultat se nije do kraja poluvremena promijenio premda je Željezničar imao tri sjajne prilike, koje nisu iskoristili Ermin Zec u 17. i 31. minuti, te Krpić u 41. minuti, a svaki put je izvrsno intervenisao golman Nevres Fejzić.

Vatromet šansi nastavljen je i u nastavku. Veselinović je u 51. minuti s pet metara loptu glavom poslao preko grede, a u 57. minuti Tuzlaci su poveli golom Jove Kojića, koji je nakon kornera, u skoku, glavom matirao golmana gostiju.

U 70. minuti Vojo Ubiparip je mogao „nokautirati“ lidera prvenstva, ali je loptu iskosa poslao pokraj stative.

Uzvratio je u 74. minuti Sipović, kada je nakon kornera glavom šutirao, a u gužvi su „plavi“ iz Simin Hana uspjeli izbaciti loptu dalje od svog gola.

Izjednačenje je uslijedilo u 75. minuti iz sumnjivog “penala”. U trci Nemanje Zlatkovića i Sinana Ramovića, obojica su pali, a sudac Zoran Grbić iz Prijedora pokazao je na “bijelu tačku”. Pogodak s 11 metara postigao je Krpić i postavio konačan rezultat.

Do kraja susreta dvije prilike za pobjedu imao je Crnkić, a u 90. minuti šut Ubiparipa zaustavila je greda.