fejm.ba

Sport

Karatista Amar Jahić iz Kalesije osvojio zlato na Mediteranskom prvenstvu

Članovi Karate kluba Bosna Kalesija završili su svoje nastupe u sklopu reprezentacije BiH na Mediteranskom prvenstvu Antalya Turska.
Njihovim nastupom na ovome takmičenju naša zemlja je dobila prvaka Mediterana.
Amar Jahić je u kategoriji kadeta do 63 kilograma osvojio zlato i time  pozicionirao svoj klub  u sami vrh.
U kategoriji juniorki do 53 kilograma, bronzom se okitila  Almina Halilović, dok je treća takmičarka Amila Imamović u kategoriji juniorki do 48 kilograma zauzela peto mjesto.
Trener Enes Hasanović za portal Fejm.ba  kazao je, da je ponosan na svoje takmičare i njihove uspjehe, ali da ih već očekuje Državno prvenstvo za pionire u gradu na Vrbasu, te da i tu očekuju dobre rezultate koji će njihovim takmičarima omogućiti mjesto u reprezentaciji Bosne i Hercegovine.
Karate klub Bosna Kalesija je jedan od najtrofejnijih na ovim prostorima prostorima, a trener Enes Hasanović svakako jedan od najuspješnijih trenera koji  svake godine ponese sa takmičarima koje trenira  nekoliko stotina medalja sa različitih takmičenja.